Selye János, a legismertebb stressz-kutató szerint a stressz mindazokat a belső, eltérő mértékű változásokat jelenti, amelyek abban az esetben következnek be, amikor egy élőlény úgy érzi, veszély fenyegeti.  Megfigyelte, hogy akármi is "támadja meg" a szervezetet, az általános, egységes választ vált ki. Ez a reakció vagy le tudja küzdeni a veszélyeztető hatást, vagy nem, de semmiképpen sem tartható fenn sokáig. Ha az inger huzamosan is fennáll, akkor a szervezet igyekszik alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Ha a külső hatás nagyon tartós, akkor a védekezési mechanizmus kimerülhet.

Sajtómegjelenés

A képzést ajánljuk döntéshozóknak, vezetőknek, azoknak tudatosan szeretnék kezelni a vezetői szereppel kapcsolatos speciális stressz-faktorokat.

A képzés tartalma:

  • A stressz különböző megközelítési lehetőségei, értelmezései.
  • Amit jól/rosszul tudunk stresszről: Hogyan és mivel hat a stressz a testünkre és viselkedésünkre?
  • Hogyan függ össze a stressz-reakciónk és érzelmi reakciónk/viselkedésünk? Hogyan tanuljuk csecsemőkorunktól a stresszel való megküzdéseinket?
  • Mik lehetnek az alapvető stresszorok, melyek stressz-forrásokként jelennek meg az életünkben, munkahelyünkön?
  • A stressz-hatás két szintje − akut és krónikus – amelyek eltérő módon vannak jelen és fejtik ki hatásukat életünkben, mindennapjainkban. Ezért más-más eszközöket is igényel a kezelésük. 
  • A stressz-hatások különböző kezelési stratégiái, megküzdési stratégiáink átalakításának lehetőségei.
  • A vezetői szereppel kapcsolatos speciális stressz-faktorok forrásai, hatásai, és konkrét kezelési lehetőségeik.

A képzés időtartama: 1 nap

Képzési kalendárium

Érdeklik a vezetőfejlesztő programok? Nézze meg vezetői kínálatunkat: Vezetőfejlesztés

Jelentkezés